חומרה ותוכנה

  1. ראשי
  2. חומרה ותוכנה

חומרה ותוכנה - חשיבות ההתאמה ביניהם והחשיבות של כל אחד בנפרד

הבסיס של עולם מערכות המחשוב הוא חומרה ותוכנה – חומרה היא כל הציוד הפיזי של התחום: מחשבים נייחים, מחשבים ניידים, שרתים, פתרונות אחסון מידע וכל הרכיבים המרכיבים אותם. עולם התוכנה מורכב מהיישומים המותקנים על גבי המחשבים, כגון מערכת הפעלה, חבילות עיבוד מסמכים, יישומי אבטחת מידע וסייבר, ועוד. מהם סוגי החומרה והתוכנה הנפוצים ביותר? וכיצד משלבים חומרה ותוכנה בעסק?

המפתח נמצא בשילוב בין חומרה ותוכנה וההתאמה ביניהם ולצרכים

חומרה ותוכנה הם חלקים שונים של הפאזל הנקרא מערכות מחשוב. בין אם מדובר בפתרון חומרה ותוכנה לעסק או לשימוש ביתי, חשוב להתאים את רכיבי החומרה והתוכנה לצרכים. בנוסף, חשוב לבחור חומרה התואמת לסוגי התוכנות ולעדכונים השגרתיים של המחשב, השרת או כל רכיב IT אחר הנמצא בשימוש.

המפתח למוצר יעיל בתחום החומרה או התוכנה הוא התאמה לצרכים – המחשב של סוכן המכירות צריך להיות מחשב נייד עם חבילת תוכנות מייל, עיבוד תמלילים ומצגות. לעומת זאת, מחשב נייד של מפקח בנייה הנמצא בשטח צריך להריץ תוכנות שרטוט והדמיה, ולכן להיות בעל מפרט אחר לחלוטין. המחשב של איש הפיתוח היושב במשרד ומתכנת יכול להיות נייח, עם מעבד עוצמתי שיכול לעמוד בעומסים של מידע ומורכבות. אם העסק כולל אנשי מקצוע כגון עורכים, מעצבים או אדריכלים, על המחשבים לכלול בהתאם מעבדים וכרטיסי מסך מתאימים, לצד תוכנות מקצועיות הנדרשות במהלך העבודה. מחשבים ורכיבי חומרה שונים הם כלי העבודה המרכזי בקרב העובדים של ימינו, ולכן על רכיבי החומרה והתוכנה להיות אמינים, לכלול אחריות יצרן ולהתאים לכל משתמש. חשוב לזכור – המטרה המרכזית של חומרה ותוכנה בעסק היא עבודה יעילה ביישום תהליכים ארגוניים.

מהו מפרט החומרה המינימלי למחשב לשימוש אישי?

חומרה היא הרבה יותר ממחשב או עמדת קצה. עולם החומרה כולל מחשבים ניידים ומחשבים נייחים, תחנות עבודה, שרתים, מתגים (Switches), ראוטרים, ציוד רשת ועוד. לצד רכיבים אלו, פתרונות מחשוב כוללים גם עכברים ומקלדות, רמקולים, מצלמות, מדפסות ומסכים, מוצרי אחסון ב-USB, כבלים ומתאמים.

מטרות חומרה יכולות להיות חומרה לשרתים, חומרה לתקשורת מחשבים, חומרה לטובת אבטחת מידע, חומרה לאחסון והגנה על המידע, ועוד.

עבור מחשב סטנדרטי לשימוש משרדי רגיל (או ביתי), כדאי לרכוש מחשב עם לכל פחות 8GB זיכרון פנימי, כונן קשיח של 250GB מסוג SSD, מעבד אינטל או AMD מהדורות החדשים, חיבור רשת, כרטיס מסך מובנה וכונן אופטי (DVD\CD) במידת הצורך. הצעד הנבון ביותר הוא לקבל ייעוץ ממומחה מחשוב ו-IT על מנת להתאים את החומרה והתוכנה לצרכי המשתמשים.

מהם סוגי התוכנה הנדרשים לכל משתמש?

פתרונות תוכנה כוללים דיסקים פיזיים להתקנה או רישוי דיגיטלי לתוכנות, לצד ניהול הרישיונות והמנויים לתוכנות הנמצאות בשימוש בבית או בעסק.

סוגי התוכנות הפופולאריים ביותר הם מערכת הפעלה, תוכנת דוא"ל, תוכנות אבטחת מידע וסייבר (אנטי-וירוס), תוכנות מקצועיות לעריכה, עיצוב גרפי, שרטוט, הדמיה ועוד, תוכנות על תשתית ענן ועוד אינספור סוגי תוכנה שימושיים למצבים שונים.

הפתרון הנכון לעסקים – ייעוץ והתאמה של המומחים מאינפורמט

לכל עסק צרכים משלו – אינפורמט פתרונות מחשוב מתקדמים, אחת מהחברות הוותיקות והמנוסות בישראל בתחום אספקת מערכות מחשוב ו-IT לעסקים, מבצעת תהליך אפיון והתאמה אופטימלית של חומרה ותוכנה עבור כל לקוח באופן ספציפי.

השירות של אינפורמט כולל ייעוץ והכוונה, הצעות מחיר אטרקטיביות על רכיבי חומרה ותוכנה, אספקה, הדרכה והטמעה – ולאחר מכן תחזוקה שוטפת לאורך זמן, לרבות שדרוגי חומרה ותוכנה, השבחת תשתיות על פי השינויים בצרכים, הגירה למחשוב ענן ועוד.

אינפורמט רואה עצמה בתור שותפה עסקית של הלקוחות שלה, אשר שואפת לסלול יחד עם הלקוח דרך משותפת להצלחה וצמיחה, החל משלב התכנון של מערכות המחשב, דרך יישומן על בסיס תשתיות מתקדמות וטכנולוגיות חדישות, ועד לניהול שגרתי המבוסס על יחס אישי ומענה לכל שאלה ותקלה. עבור עסק שרוצה לשפר את השירות שהוא מקבל מהחומרה והתוכנה של העסק ולשמור על שקט נפשי לטווח הרחוק – אינפורמט היא השותפה הנכונה למסע.

חומרה

אינפורמט הינה אחת מספקיות החומרה המובילות בישראל, ובעלת מגוון פתרונות חומרה מתאימים לכל ארגון או צורך.
אנו מייצגים מספר רב של ספקי חומרה מובילים ומספקים פתרונות טכנולוגיים מייטבים לצד עמידה ביעדי תקציב נדרשים.
לפני כל הזמנת ציוד, צוות המומחים שלנו ישמח לייעץ ולהתאים את המוצר המתאים לצורך הרלוונטי.

הוונדורים שאנחנו מייצגים:

תוכנה

מחלקת התוכנה של אינפורמט מספקת שירותי ייעוץ ברישוי תוכנה של יצרניות התוכנה המובילות בעולם.
הידע והניסיון הרב של אנשינו מתבטאים בבחירת מסלולי רישוי מתאימים ומשתלמים ביותר עבור לקוחותינו.

הוונדורים שאנחנו מייצגים:

תפריט
נגישות