Safetica NXT – כך מונעים דליפת נתונים

  1. ראשי
  2. בלוג
  3. Safetica NXT – כך מונעים דליפת נתונים

ארגונים רבים חווים פערים וחוסר שקיפות בכל הנוגע לטיפול בנתונים רגישים כגון מידע מזהה אישי, נתונים כספיים, עיצובים ותכניות אשר מאוחסנים במחשבים ובמכשירים השונים של העובדים. שיתוף קבצים ונתונים שכאלו על ידי העובדים מגדיל את הסיכון לאובדן מידע, ללא יכולת ממשית של הארגון למנוע אותו.

על פי ההערכות, הנזק המשוער הנגרם בשל דליפת מידע בארגון קטן-בינוני עלולה להגיע לסכומים של מאות אלפי דולרים.

מעבר לכך, הארגון עלול להפר את תקנות הגנת המידע בישראל וגם את התקנות הבינלאומיות בעקבות טעויות של עובדים או מעשים זדוניים המובילים לדליפת נתונים רגישים אל מחוץ לארגון.

ארגונים רבים מעוניינים או חייבים להטמיע פתרונות לבעיה – אולם אינם מצוידים בתשתית המתאימה מחד – וחוששים מאידך מהשבתת עבודה ועקומת למידה ארוכה בתהליך הטמעה מלאה ומקצועית של הפתרון.

עד לאחרונה – הם צדקו. פתרונות DLP מסורתיים למניעת אובדן או דליפת מידע (Data Loss Prevention) אכן דורשים הליך הטמעה שבהחלט עלול להתמשך מספר שבועות, לדרוש משאבים משמועתיים ממכשירי הקצה והשקעה הונית לא קטנה ברכישה של מודולים רבים ליצירת הגנה מלאה. בנוסף לכך, הם בהחלט עלולים לגזול זמן יקר מצוותי ה-IT של הארגון.

Safetica NXT – כך מונעים דליפת נתונים

הדור הבא של פתרונות DLP – Safetica NXT

Safetica NXT הוא פתרון SaaS מהדור החדש להטמעה והגנה מיידית מפני דליפת מידע ואיומים פנימיים בארגון, תוך שימוש בפתרון DLP (Data Loss Prevention) מבוסס ענן.

הכלי מסייע להעריך איומים פנימיים, לחקור ולנטר דליפות מידע או הפרות רגולטוריות ולטפל בהן באופן מיידי, כל אלה ללא השבתת עבודה או צורך בידע מוקדם בנושאים אלו, עם תמיכה בפלטפורמות מרובות, מספר רב של משתמשים וללא צורך בהטמעת תוכנת Agent או Client בתחנות הקצה.

מודל הרישוי של Safetica NXT כולל את כל הפתרונות הנדרשים במודול אחד הכולל שליטה במכשירים, הגנה על בסיסי הנתונים, נעילה חכמה ועוד. היישום מאפשר לארגונים לקבל הגנה מקיפה עם מינימום התנהלות ותחזוקה.

 

הטמעה מהירה. וללא סיכונים

אחד היתרונות המרכזיים של Safetica NXT הוא קלות ההטמעה והתפעול הודות לממשק פשוט והעדר תלות בשרתים – מאחר שהיישום והתשתית פועלים על ענן מאובטח.

בזכות הפריסה המהירה והנוחה, המוצר הופך 'מבצעי' ומספק זיהוי של סיכוני אבטחת מידע ותקריות חמורות תוך מספר שעות. לאחר ההטמעה המהירה, הכלי מאפשר זיהוי מוקדם של אירועי אבטחת מידע פוטנציאליים ומונע סיכונים לדליפת מידע מתוך הארגון. חלק מתהליך האינטגרציה כולל קביעת קווים מנחים לניהול מידע רגיש, הכשרה וחינוך עובדים לעמידה בכל תקני הרגולציה הרלוונטיים.

יתרון נוסף של Safetica NXT הוא קלות הניהול והתחזוקה, אשר מתבצעת באופן עצמאי על ידי צוות ה-IT של הארגון, או בתמיכת מומחי ה-IT של אינפורמט (על פי בחירת הארגון).

ממשק הניהול הפשוט והתחזוקה המינימלית חוסכים לארגון שעות עבודה רבות של אנשי IT או DLP בהשוואה לפתרונות המסורתיים בשוק.

 

אימוץ מהיר וזיהוי אוטומטי של אירועים ומשתמשים

Safetica NXT מסווגת את המידע והנתונים של הארגון בתבניות מוגדרות מראש, בעזרת מודל בלעדי המשלב ניתוח של תוכן הקובץ (לרבות OCR בעברית), המקור שלו, ההקשר, סוג הקובץ וזיהוי המשתמשים שיצרו, ערכו והעבירו את הקובץ. באמצעות ניטור מעבר המידע וסיווג הקבצים, המוצר מזהה באופן אוטומטי חריגות בהתנהגות וסכנות לדליפה או גניבת מידע, מבצע ניתוח ומדווח מוקדם על אירועים.

בעזרת ניתוח התנהגות המשתמשים ואופן השימוש באפליקציות ובמחשבים, הארגון מקבל לידיו כלים נוספים לשליטה בהוצאות החברה וניתוח ניצול התוכנה, החומרה והתשתיות.

 

תשתית ענן = הפחתת עומס על מכשירי הקצה של הארגון

יתרון נוסף של Safetica NXT הוא הצורך בניצול נמוך של משאבי החומרה בנקודות הקצה – פחות מ-3% מביצועי המכשיר. הודות לנתון זה, ארגונים רבים עוברים ל-Safetica NXT ויכולים להסתפק במחשבים הקיימים או במכשירי קצה חסכוניים יותר.

בנוסף, הפתרון לא מתפשר על תשתית הענן בכל הנוגע לאמינות ובטיחות – הארכיטקטורה מבוססת הענן של Safetice NXT התומך ב-Multi-tenant ומתמקדת באבטחה. השירות מאוחסן על תשתית Azure מבית מיקרוסופט ועומד בתקנים המחמירים ביותר בתחום.

 

הגנה מאיומים פנימיים במודול יחיד – רק עם 'אינפורמט'

'אינפורמט מערכות' מציעה נסיון רב בליווי והטמעת פתרונות DLP ארגוניים שהועברו למודל SaaS.

אינפורמט בחרה בפתרון של Safetica NXT עבור לקוחותיה לאחר בחינת חלופות רבות, וזיהוי היתרונות של המערכת בתחום איכות הפיתרון, ההגנה המקיפה והעוצמתית, ההטמעה המהירה, מודל הרישוי, ממשק הניהול הנוח והיכולת לקבל שירות תמיכה בישראל ובשפה העברית.