CyWareness היא פלטפורמת הדרכה ותרגול חדשנית שמטרתה הגברת המודעות לאבטחת מידע והגנה ממתקפות סייבר בקרב עובדי הארגון. מטרת העל של CyWareness היא לבנות אוריינות דיגיטלית בקרב עובדי הארגון המהווה 'חומת הגנה אנושית' איתנה ומיומנת שתשמש כקו ההגנה הראשון והחשוב ביותר של הארגון מפני איומי סייבר ואבטחת מידע.

רוצים ליישם את הפתרון של "CyWareness" אצלכם בארגון?

הפלטפורמה משלבת טכנולוגיות מתקדמות של AI (בינה מלאכותית) לצד סימולציות ממוחשבות כדי ליצור סביבת אימון מציאותית ויעילה במיוחד. במרכז המערכת נמצאות סימולציות המדמות באופן אוטומטי ניסיונות תקיפה אמיתיים כמו פישינג ותקיפות אחרות, במספר ערוצים (דוא"ל, סמס וכד').

הסימולציות חושפות את העובדים לאיומים ספציפיים תוך שמירה על סביבה בטוחה ומבוקרת. בנוסף, CyWareness כוללת ספריית הדרכות וידאו עשירה, מבחנים, חידונים ותרגילים שונים המיועדים להעמיק את הידע והמיומנויות של העובדים בתחום אבטחת המידע. כל תכני ההדרכה וההכשרה מותאמים באופן אישי דינמי לרמת הידע והצרכים של הארגון והעובדים, בזכות טכנולוגיות בינה מלאכותית. 

מהי CyWareness?

CyWareness היא מערכת הדרכה ייחודית המשלבת מגוון טכנולוגיות מתקדמות: סימולציות המדמות תקיפות סייבר אמיתיות בסביבה בטוחה ('סטרילית'), ספריה מקיפה של סרטוני הדרכה (וידאו) במגוון שפות, חידונים ותרגילים אינטראקטיביים.

בבסיס המערכת מוטמע מנגנון בינה מלאכותית מתקדם היוצר סימולציות פישינג (דיוג) ואיומים אחרים בצורה דינמית ומותאמת באופן ספציפי לסביבת הארגון. הסימולציות מדמות חוויה אמיתית של תקיפה כולל דואר אלקטרוני מזויף, דפי נחיתה וקישורים. הפלטפורמה מנטרת את תגובות העובדים ומעניקה להם משוב והדרכה לאחר הסימולציה. בנוסף, המערכת כוללת מאגר רחב של תכני הדרכה, כולל סרטונים, חידונים ותרגילים המכסים תחומי ידע רחבים בסייבר והגנת מידע. התכנים האלו מקודדים לרמות ידע שונות ומותאמים דינמית ליכולות הפרט. טכנולוגיית הבינה המלאכותית גם מנתחת את ביצועי העובדים ומספקת תובנות לצוותי הסייבר בארגון.

הפלטפורמה כוללת אינטגרציה לסביבות העבודה הנפוצות של Google, Microsoft וצדדים שלישיים רבים אחרים.

במה יעילה מערכת CyWareness?

CyWareness יעילה בהגברת המודעות והיכולות של עובדים להתמודד עם איומי סייבר בכמה היבטים מרכזיים: ראשית, הסימולציות אמינות ומשקפות באופן מציאותי ניסיונות תקיפה. הן מאמנות את העובדים לזהות איומים ממשיים וחושפות להם דפוסים וטקטיקות שכיחות של תוקפים. באופן כזה, נוצרת מודעות ורגישות גבוהות יותר ביחס לפעילויות חשודות במקום העבודה. שנית, המערכת מספקת כלים מקיפים לרכישת ידע וכישורים בתחום אבטחת המידע באמצעות הדרכות, חידונים ותרגילים. עובדים לומדים כיצד להגיב לאיומים שונים ובונים מיומנויות חשובות הכוללות חשיבה ביקורתית וזהירות מוגברת. שלישית,  CyWarenessמנתחת את נתוני הסימולציות והאימונים ומספקת תובנות חשובות לגבי נקודות התורפה והחוזק של הארגון. פעולה שכזו מהווה תשתית קריטית לשיפור ההיבט של הגנת מידע מול איומים עתידיים.

כמה CyWareness משפרת את היכולות שלכם בהגנת סייבר?

CyWareness היא פלטפורמה אפקטיבית ביותר לשיפור יכולות הגנת הסייבר בארגון בכמה דרכים משמעותיות:
היא מאמנת את העובדים להיות מודעים ולזהות איומים אמיתיים בצורה יעילה וחדה יותר, מה שמפחית משמעותית את הסיכוי להיפגע מתקיפות כמו פישינג וזליגת מידע.
מעבר לכך, המערכת מקנה לעובדים ידע וכלים מעשיים להתמודדות עם מגוון רחב של אתגרי אבטחה ואיומים, החל מאיומי בסיס כמו תוכנות רוגלות ופישינג ועד איומים מתקדמים כמו התקפות של גניבת זהות. בנוסף, CyWareness בונה תרבות ארגונית של זהירות ומודעות לסייבר, מה שמהווה אלמנט קריטי בהגנה יעילה. המערכת מזהה ומאתרת באופן ממוקד את נקודות התורפה של הארגון בהיבט האנושי ומאפשרת טיפול ממוקד בהן. הנתונים מהסימולציות והאימונים מספקים תובנות חשובות לשיפור ההיערכות להגנת סייבר.

בנוסף, המערכת כוללת מימשק ניהול גלובלי ונוח עבור צוותי ה-IT ואבטחת המידע, לצד כלים נוספים לניתוח הודעות דוא"ל וזיהוי מתקפות פישינג פוטנציאליות, קונסולת תגובה לאיומים וכלים נוספים לשיפור הגנת הסייבר בארגון.

האם היא באמת מונעת תקיפות?

CyWarenessהיא אכן כלי יעיל ואפקטיבי למניעת תקיפות סייבר מכמה סיבות מרכזיות: ראשית, הסימולציות המציאותיות של ניסיונות תקיפה חושפות את העובדים לאיומים ממשיים בצורה בטוחה ומאומנת. באופן שכזה, נוצרת רגישות גבוהה יותר לניסיונות תקיפה כמו פישינג או גניבת זהות, והסיכוי שעובדים ייפלו קורבן לתקיפות אמיתיות פוחת באופן משמעותי. על פי הנתונים של CyWareness, 90% מהפריצות לארגונים מתרחשות כתוצאה של טעות אנוש, 88% מהארגונים דיווחו על מתקפות פישינג מסוג Spear ו-41% מהעובדים הדליפו בטעות מידע בעקבות מתקפת פישינג.

שנית, האוריינות הדיגיטלית, הידע והמיומנויות שהעובדים רוכשים דרך ההדרכות, החידונים והתרגילים ב-CyWareness מאפשרים להם להגיב ביעילות רבה יותר לאיומים ולמנוע פגיעה בארגון. שלישית, התובנות והנתונים שהמערכת מספקת לצוותי ה-IT ואבטחת מידע מאפשרות זיהוי נקודות חולשה ונקיטת צעדי מנע על-ידי שיפור ההגנות הרלוונטיות. לסיכום, CyWareness בונה חומת הגנה אנושית יעילה ורב-שכבתית המונעת תקיפות בכמה מישורים: חינוך והכשרת כוח האדם, מוכנות תגובה, וזיהוי וטיפול בנקודות חולשה אנושיות.

למי נחוצה מערכת CyWareness ?

מערכת CyWareness רלוונטית לכל ארגון המבקש להגביר את המוכנות וההיערכות שלו להתמודד עם איומי סייבר. תחום זה הוא אתגר משמעותי לארגונים רבים ובעל חשיבות עצומה, מכיוון שתקיפות סייבר עלולות לגרום נזקים חמורים כגון אובדן נתונים, חשיפת מידע רגיש, הפרת פרטיות, נזקים כלכליים וקריסת פעילות עסקית. עם זאת, ישנם ארגונים הנדרשים לפלטפורמה שכזו באופן מוגבר, כגון חברות טכנולוגיה, חברות היי-טק וסטארט-אפים הנחשפים לאיומים רבים בשל תחום הפעילות והחשיפה הרחבה שלהם, גופים פיננסים וארגונים המחזיקים במידע רגיש ביותר כמו בתי חולים, מוסדות אקדמיים, רשויות וגופי ממשלה. בשורה התחתונה, כל ארגון עסקי, ללא קשר לגודל או תחום, שואף להגן על עצמו מול איומי סייבר ויכול להפיק תועלת מהגברת המוכנות שלו בהתמודדות איתם על-ידי מערכת כוללת ומקיפה כמו CyWareness.

מדוע כדאי להשתמש ב-CyWareness עם תמיכת 'אינפורמט מערכות'?

הבחירה בשילוב של CyWareness ואינפורמט מערכות מספקת פתרון טכנולוגי מתקדם מצד אחד, לצד שירותי מומחים ותמיכה בעברית מצד שני. 'אינפורמט מערכות' היא אחת מהחברות המובילות בתחום שירותי המחשוב והטמעת פתרונות סייבר בישראל, ואלפי לקוחות כבר נהנים מהפתרונות שהיא עוזרת ליישם במגוון עצום של ארגונים. מומחי הסייבר של אינפורמט מספקים ייעוץ, הטמעה, תחזוקה וליווי לאורך זמן, על מנת להגדיל את האפקט של פתרונות הגנת הסייבר בארגון לאורך זמן. הודות לשיתופי פעולה שלה עם חברות מובילות בענף, אינפורמט מעניקה ללקוחותיה היצע מגוון של שירותים ופתרונות בתחום הסייבר, המחשוב וה-IT – אשר מותאמים לצרכים של כל לקוח ולקוח.

רוצים ליישם את הפתרון של "CyWareness" אצלכם בארגון?

בין לקוחותינו