EDR Security – הגנת נקודות קצה

  1. ראשי
  2. EDR Security – הגנת נקודות קצה

עולם העסקים של ימינו כולל גורמים סביבתיים משתנים, סביבות עבודה דינמיות המתרחשות במספר מקומות במקביל, תבניות כלכליות העוברות מהפכות ועדכונים – וכתוצאה מכך גם הרבה סיכונים וגורמים משפיעים בלתי צפויים. לצד זאת, מערכות המידע והתשתיות הפכו עם השנים להיות יותר ויותר קריטיות לניהול תהליכים עסקיים בארגון. 

רוצים ליישם את הפתרון של "EDR Security" אצלכם בארגון?

ה'אנטי-וירוס' המסורתי הופך בשנים האחרונות להיסטוריה רחוקה – מול איומי הסייבר החדשים, אשר מראים רמת תחכום גבוהה וקצב התפתחות מהיר יותר, נדרשת גישה חדשה של אבטחת מידע. במקביל, מערכות המידע של הארגון הופכות להיות קריטיות יותר ויותר בעידן הדיגיטלי.

הדור הבא של הגנת הסייבר הוא EDR (Endpoint Detection & Response), אשר משלב זיהוי איומים ותגובות בזמן אמת. 

מה זה EDR? ומהו פתרון ה-EDR אותו מציעה אינפורמט לארגונים?

מה זה EDR?

ארגונים רבים אשר עדיין רגילים להשתמש בתוכנות 'אנטי-וירוס' מסורתיות, עדיין לא נחשפו למושג EDR. אז מה זה EDR?

המטרה המרכזית של EDR היא לשלב שכבות מרובות של מניעה, זיהוי ותגובה לאיומים – תחת קורת גג אחת. פתרונות EDR פועלים באמצעות יכולת משופרת של הצגת מידע על נקודת הקצה, זאת כדי להקל על זיהוי של איומים פוטנציאליים.

למערכת EDR יכולות מתקדמות, שהעיקריות שבהן הן:

  • הגנת נקודות קצה – נקודות קצה מהוות את קו ההגנה הראשון של הארגון מול איומי סייבר, על רקע המעבר המוגבר לעבודה מרחוק ולשימוש במכשירים אישיים. פתרונות EDR מספקים יכולות זיהוי ותגובה עבור נקודות קצה אלו.
  • צבירת מידע של יומן אירועים ורישום פעולות – מערכות ה-EDR מקבלות גישה לרישום פעולות המופק על ידי מגוון מערכות ויישומים בנקודת הקצה. המוצרים אוספים ושומרים על הדאטה מאותם מקורות על מנת ליצור תמונה מלאה יותר של המצב הנוכחי באותה נקודת קצה ולאפשר את הגנתה בצורה הטובה יותר.
  • למידת מכונה – פתרונות EDR כוללים יכולות ML, או למידת מכונה, המנתחות את הנתונים שנאספו מרישומי הפעולות מקורות אחרים. ניתוח זה של הדאטה מאפשר למערכת לזהות חריגות ומגמות שעשויות להורות על חדירות פוטנציאליות או בעיות אחרות בנקודת הקצה.

איך עובדת מערכת EDR?

פתרונות EDR Security מתעדים בזמן אמת ובאופן מתמשך את הפעולות והאירועים המתרחשים בנקודות הקצה ובתחנות העבודה, על מנת לזהות אירועים אשר לא היו נחשפים ללא EDR.

מערכת EDR מציעה זיהוי איומים מתקדם, חקירה ויכולות תגובה, לרבות חיפוש בדאטה של התקרית, זיהוי פעילות כפעילות חשודה, איתור אקטיבי של איומים וזיהוי הידבקות.

איסוף נתונים ומידע על האיום

EDR משמש בתור סוג של 'מצלמת וידיאו' בנקודת הקצה, מבחינת תיעוד כל הפעילות הרלוונטית, מתוך מטרה ללכוד את המקרים שחמקו מכלי מניעת החדירה.

איסוף מידע שכזה מעניק לצוותי אבטחת המידע מידע יעיל, כמו כתובות מקומיות וחיצונית אליהן מחובר השרת מארח, כל המשתמשים שנכנסו למערכת, באופן ישיר ומרחוק, סיכום של השינויים במפתחות ASP וקבצי הפעלה, ביצוע תהליכים, רישום פעילות רשת כולל בקשות DNS, חיבורים ופורטים פתוחים, יצירת קובץ ארכיון, ושימוש באמצעי אחסון ניידים.

תיעוד זמנים ופעולות

כלי EDR עוקב אחרי מאות אירועים הקשורים לאבטחה, כמו יצירת תהליכים, טעינת דרייברים, שינוי ברג'יסטרי, גישה לכוננים, גישה לזיכרון וחיבורי רשת.

הכלי מתעד את הזמנים בהם התרחשה כל פעילות, על מנת לנתח את הקצב ואת מידת הסיכון הנובעת מהצטברות הפעולות.

ניתוח התנהגותי ולמידת האיום

פתרון EDR מיישם למידת מכונה כדי לתאם ולנתח את המידע שהצטבר. לרוב, הפתרון משתמש בטכנולוגיה כדי ליצור בסיס של פעילות נורמלית של נקודת קצה והתנהגות משתמש, ולאחר מכן מנסה לאתר אירועים חריגים.

פתרונות EDR מגיעים עם בסיס נתונים של איומים פוטנציאליים ובונים באופן דינמי משך הזמן עוד ועוד נתונים על איומים – והפעולות המתרחשות אשר עשויות להעיד עליהם.

פתרונות הנסמכים רק על שיטות מבוססות-חתימה או סימנים לפגיעה (IOC – Indicator of compromise) מובילים ל'כישלון שקט', אשר מאפשר פריצות. מערכת יעילה של זיהוי ותגובה מסוג EDR דורשת גישה התנהגותית של חיפוש אחר 'סימנים למתקפה' (indicator of attack, IOA), כך שהלקוח מקבל התראה על פעילות חשודה לפני שפגיעה יכולה להתרחש. באופן כזה, הגנת נקודת קצה מבוצעת בצורה היעילה ביותר.

עבור מי נחוצה מערכת EDR Security?

בעולם העסקי הדיגיטלי של ימינו, כמעט כל חברה מחוברת לרשת או לשרתי דוא"ל, מה ששם אותה תחת איום של פריצה ומתקפה בכל רגע נתון. החל ממשרד קטן של עורכי דין וכלה בחברות ענק – ארגונים מחזיקים מידע רגיש אודות הלקוחות שלהם ואודות הפעילות העסקית שלהם, שחשיפתו עלולה לגרום לנזק כלכלי רב, לצד פגיעה משמעותית במוניטין החברה.

לכן, מערכת EDR Security מיועדת למגוון עצום של עסקים, חברות וארגונים: חברות וארגונים גדולים, עסקים מתחומים שונים, חברות ביטוח, חברות הייטק, חברות טכנולוגיה וכל חברה המחזיקה מידע רגיש של לקוחותיה או שלה.

מערכת EDR מבית SentinelOne

מערכת SentinelOne EDR, בפיתוחה של חברת הסייבר הישראלית SentinelOne, אחת החברות המובילות והצומחות בתחום הסייבר הגלובלי, אשר הונפקה לאחרונה בבורסת ניו יורק.

הפתרון הייחודי של החברה מספק הגנה בזמן אמת, איתור איומים, מניעת איומים מראש, תגובה מיידית, חקירה של נתוני האירוע ותיעוד הפעולות בעמדות קצה ובשרתי הארגון.

אחד היתרונות המשמעותיים של פתרון ה-EDR מבית SentinelOne הוא הפעלת המערכת באמצעות 'סוכן אוטונומי' עצמאי לחלוטין, שאינו דורש חיבור לשרת ניהול על מנת להגן על עמדות הקצה מסביב לשעון.

מערכת ה-EDR מבית SentinelOne מגנה על כל עמדות הקצה בארגון מול וירוסים מסורתיים, Malware (נוזקות), מתקפות כופר ו-Zero Day Attacks – כל זאת באופן אוטומטי לחלוטין.

החדשנות של המוצר מבוססת על טכנולוגיות AI (בינה מלאכותית) ו-ML (למידת מכונה), אשר מספקות פתרון מקיף מול כלל סוגי המתקפות המנסות למצוא פרצת אבטחה במערכת הארגונית.

הטכנולוגיות המתקדמות מאפשרות זיהוי פעולות חריגות אצל משתמשים, ניתוח נתונים בזמן אמת, התרעה ופעולה מיידית. תוכנות אנטי-וירוס מסורתיות, לשם השוואה, לא מסוגלות לעקוב אחרי התנהגות המשתמשים ולאתר חריגות הרומזות על מתקפה.

בנוסף לכך, פתרון ה-EDR של SentinelOne מציע שחזור נוח של קבצים שהוצפנו על ידי תוקפים, עבור מקרים בהם עולה דרישה של כופר עבור החזרת המידע, הגנה בתחום ה-IoT והגנה בסביבות ענן K8.

שירות EDR מבית אינפורמט – הגנת הסייבר לעסקים הטובה ביותר

פתרון ה-EDR של אינפורמט מציע שילוב בין מערכת הסייבר מהמתקדמות בעולם לבין השירות המקצועי והוותיק של אינפורמט.

על רקע הדינמיות הרבה המאפיינת את עולם העסקים של ימינו, אינפורמט מציעה גמישות רבה בתמחור ובתשלום של הארגונים על מוצרי SentinelOne, כך שהארגון יכול להרחיב ולצמצם את הפעילות בקלות, מבלי להתחייב לחבילות שנתיות. חלק מהעידן החדש של אבטחת הסייבר, אשר מתרחש בענן, מאפשר לארגונים לנהל את תקציב ה-IT בצורה קלה יותר ובגמישות מרבית הודות לשירות של אינפורמט והמוצר של SentinelOne.

השירות הטוב ביותר של אינפורמט

מעבר לפתרון המתקדם מבית SentinelOne, אינפורמט מציעה תהליך קל ונוח של התקנה והטמעה, בסיוע מומחי הסייבר וה-IT של החברה. אחרי תהליך פשוט ומהיר, כל סביבות המחשב בארגון, לרבות סביבות הטרוגניות (Mac, Windows, Linux ועוד) – יהיו מוגנות על ידי מערכת ה-EDR.

על מנת להתאים את פתרון הגנת הסייבר המתאים ביותר ללקוח, הליך ההטמעה מתחיל באפיון צרכים מפורט מצד מומחי האבטחה של אינפורמט, ולאחריו התקנה, הטמעה והדרכה של עובדי הארגון הרלוונטיים.

לאחר ההטמעה הראשונית, אינפורמט מציעה שירות תמיכה ותחזוקה לטווח הרחוק, על מנת להבטיח שקט נפשי אצל לקוחותיה.

החברה ידועה באמינות, באיכות ובמקצועיות לאורך כל הדרך. המומחים של אינפורמט זמינים לכל שאלה ופנייה מצד הלקוחות, ומספקים מענה מהיר ויעיל לכל בעיה.

רוצים ליישם את הפתרון של "EDR Security" אצלכם בארגון?

בין לקוחותינו